Znajdujesz sie na: Strona główna » Aktualności » ksm
a a a
2016-10-24

ksm

       W dniach 21-22.10 odbyła się inauguracja i pierwszy zjazd Szkoły Śpiewu Cerkiewnego i Języka Cerkiewnosłowiańskiego w nowym roku szkolnym. Spotkanie tradycyjnie miało miejsce w Prawosławnym Domu św. Stefana w Cieplicach.

     W piątek 21.10 miała miejsce inauguracja nowego roku jak również rozmowy kwalifikacyjne na I rok nauki. Wszyscy kandydaci zostali przyjęci. Podczas spotkania kwalifikacyjnego studentów z wyższych roczników zostali zaproszeni na prelekcję o. Bazylego Sawczuka, który opowiedział o pielgrzymce do Bari i znajdujących się tam relikwiach św. Mikołaja Cudotwórcy.

         Sobotni dzień rozpoczęła doksologia przez rozpoczęciem nauki. Następnie odbyły się zajęcia, które przebiegły w miłej i pracowitej atmosferze.

      Na pierwszy rok nauki zgłosiło się 14 osób z różnych parafii Diecezji Wrocławsko-Szczecińskiej w tym dwie osoby z Diecezji Łódzko-Poznańskiej. Ogółem na wszystkich czterech rocznikach naukę pobiera 32 osoby.

        Wszystkim studentom życzymy owocnej pracy na Chwałę Bogu i dla osobistej duchowej radości!

     Szkoła została powołana przez Arcybiskupa Wrocławskiego i Szczecińskiego Jeremiasza. Działa od 2010r. Jej zadaniem jest przygotowanie kadr wiernych, którzy wezmą odpowiedzialność za nabożeństwa w swoich parafiach.

GALERIA Z INAUGURACJI ROKU  - KLIKNIJ