Znajdujesz sie na: Strona główna » Aktualności » Inauguracja roku szkolnego 2017/2018
2017-10-30

Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

W dniach 27-28 października w Domu św. Stefana w Cieplicach miała miejsce inauguracja i pierwsze zajęcia Szkoły Śpiewu i Języka Cerkiewnosłowiańskiego .
        W imieniu Arcybiskupa Wrocławskiego i Szczecińskiego Jerzego studentów  przywitał proboszcz parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Legnicy ks. Lubomir Worhacz. W imieniu Władyki i wykładowców życzył „aby rozpoczęty rok szkolny przyniósł obfite owoce w zdobywaniu wiedzy teologicznej i praktycznej naszej prawosławnej cerkwi. Aby można było służyć Panu Bogu przez wiele, wiele lat w swoich parafiach i może tam gdzie Pan Bóg kiedyś posieje.”
       Pierwszego spotkanie w nowym 2017/18 roku szkolnym rozpoczął Molebień przed rozpoczęciem nauki, następnie odbyły się rozmowy kwalifikacyjne dla osób chcących podjąć naukę na I roku, a następnie zajęcia z poszczególnych przedmiotów.