Znajdujesz sie na: Strona główna » Aktualności » Inauguracja roku 2015/2016
2015-10-12

Inauguracja roku 2015/2016

W miniony piątek w Domu św. Stefana w Cieplicach odbyła się inauguracja roku w Szkole Śpiewu Cerkiewnego i Języka Cerkiewno-Słowiańskiego.

Pierwszy zjazd w nowym rok szkolnym rozpoczęła wieczernia i molebień przed rozpoczęciem nauki.

W słowach otwarcia  Arcybiskup Jeremiasz życząc studentom owocnej nauki podkreślił jak ważna dla cerkwii i dla samych studentów jest umiejętność posługiwania się jezykiem cerkiewno-słowiańskiem i śpiewem cerkiewnym.

Na pierwszy rok z różnych stron diecezji wrocławsko-szczecińskiej zapisało się 16 osób. Łącznie na wszystkich czterech rocznikach umiejętności zdobywa 29 osób.

Po pięciu latach kształcenia, zaangażowaniu studentów i wykładowców można jednoznacznie stwierdzić, że w wielu parafiach diecezji wrocławsko-szczecińskiej poziom umiejętności niezbędnych do sprawowania nabożeństw wyraźnie wzrósł, co ma wymierne przełożenie na rozwój życia liturgicznego i samych parafii.